فناوری CWDM (چندپلکسی تقسیم طول موج درشت) چیست؟

November 3, 2021
آخرین اخبار شرکت فناوری CWDM (چندپلکسی تقسیم طول موج درشت) چیست؟

فناوری CWDM (چندپلکسی تقسیم طول موج درشت) چیست؟

آخرین اخبار شرکت فناوری CWDM (چندپلکسی تقسیم طول موج درشت) چیست؟  0

- مهم نیست از چه نوع شبکه ای نگهداری می کنید، همیشه خواسته های یکسانی دارید: سرعت بیشتر، هزینه کمتر و ظرفیت بیشتر.

- برای هر شبکه ای با تقاضای سنگین در داده ها و/یا فاصله، این همیشه منجر به اجرای فیبر نوری می شود.

- این فناوری است که هر روز رشد می‌کند و تغییر می‌کند، و ماندن در بالای کوه‌های اطلاعاتی می‌تواند خسته‌کننده باشد.برای کمک به آن، چند توضیح ساده در مورد فناوری محبوب فیبر نوری می تواند زندگی شما را بسیار آسان تر کند.

- در آن تلاش، درس امروز در مورد فناوری CWDM است.این یکی از چندین انتخاب کابل فیبر نوری است و می تواند نقش های زیادی را ایفا کند.

CWDM چیست؟

- مخفف عبارت Coarse Wavelength Division Multiplexing است.همانطور که از نام آن مشخص است، این یک نوع فیبر نوری چندگانه است، بنابراین شبکه‌های CWDM می‌توانند ارتباطات دو طرفه و همزمان ارسال کنند.اصطلاح "درشت" به فاصله طول موج بین کانال ها اشاره دارد.CWDM از سیگنال های لیزری استفاده می کند که در افزایش 20 نانومتر متفاوت هستند.در مجموع 18 کانال مختلف در دسترس هستند - با محدوده طول موج 1610 نانومتر تا 1270 نانومتر - و 8 کانال را می توان در یک سیستم مورد استفاده قرار داد.از آنجایی که هر کانال قادر به سرعت انتقال داده 3.125 گیگابیت بر ثانیه است، توانایی کل برای هر کابل CWDM 10 گیگابیت در ثانیه است.

- گاهی اوقات، درک ارزش یک تکه فناوری با مقایسه آن با جایگزین ها آسان تر است.در مالتی پلکس تقسیم طول موج، DWDM (WDM متراکم) انتخاب محبوب دیگر است.DWDM دارای فاصله طول موج 0.4 نانومتر است.این امکان بسته بندی متراکم تری از سیگنال ها را فراهم می کند (از این رو نام آن) و می تواند نرخ داده بسیار بالاتری را تولید کند - تا 100 گیگابیت بر ثانیه.تفاوت اصلی بین CWDM و DWDM در فاصله رنگی است.در حالی که DWDM می تواند اطلاعات بیشتری را ارسال و دریافت کند، تفاوت های کوچکتر تحمل سیگنال را کاهش می دهد و نیاز به دقت بسیار بیشتری در طراحی لیزر دارد.به همین دلیل است که DWDM به ازای هر فوت کابل بسیار گرانتر از DWDM است.

بهترین کاربرد CWDM در کجاست؟

- با نرخ داده بالا، هزینه کم و برد انتقال خوب (تا 60 کیلومتر)، CWDM در بسیاری از موارد می درخشد.در برنامه های سطح شهر بهترین است.بسیاری از ارائه دهندگان اینترنت باند پهن بخش عمده زیرساخت خود را بر روی خطوط CWDM می سازند.پردیس های بزرگ و مراکز داده نیز از یکپارچه سازی CWDM سود می برند.

- یکی از مزایایی که اغلب نادیده گرفته می شود WDM درشت، سازگاری آن با هر دو اتصال GBIC و SFP است.این آن را برای ارتقای سیستم های قدیمی که هنوز از رابط قدیمی تر استفاده می کنند ایده آل می کند.

به طور خلاصه، CWDM برای شبکه های سریع و طولانی که به سرعت های گران تری نیاز ندارند ایده آل است.همچنین برای ارتقای تدریجی سیستم های قدیمی ایده آل است.

- مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هرگز مجبور نیستید با یک انتخاب کابلی ازدواج کنید.شبکه‌ها حیوانات زنده‌ای هستند و شما همیشه در داخل طراحی، جایگاه‌های مختلفی را خواهید یافت.CWDM می‌تواند خط انعطاف‌پذیر شما باشد که گزینه‌های شما را باز نگه می‌دارد، اما همچنان می‌توانید از طرح‌های کابل دیگر در صورت نیاز استفاده کنید.

 

KOCENT OPTEC LIMITED

HTTP://WWW.PASSIVEFIBEROPTIC.COM

INFO@KOCENTOPTEC.COM